HIPPO - Međunarodno natjecanje iz engleskog jezika

Danas je u informatičkoj učionici naše škole održan 2. krug natjecanja iz engleskog jezika HIPPO English Language Olympiad.  Ovaj krug predstavlja državnu razinu (svjetsko polufinale), a učenici su testu pristupili online pod nadzorom učiteljice hrvatskog jezika i povijesti Kristine Maratović i učiteljice engleskog jezika i koordinatorice natjecanja Branke Katalinić.

HIPPO Olimpijada iz engleskog jezika najveće je svjetsko natjecanje te vrste i provodi se u mnogim zemljama diljem svijeta. Glavni organizator ove jedinstvene olimpijade je međunarodna neprofitna organizacija Global Hippo Association osnovana 2012. godine sa svrhom promicanja važnosti učenja engleskog jezika. Cilj olimpijade je poticanje natjecateljskog duha među mladima u raznim državama svijeta, njegovanje međukulturne razmjene, tolerancije, stvaranje prijateljstava te jačanje suradnje među učiteljima. HIPPO natjecanje se organizira u tri kruga:

• školska razina (kvalifikacije)
  • državna razina (polufinale)
  • međunarodna razina (finale)

Prijavljeni kandidati natječu se u različitim kategorijama, ovisno o dobi natjecatelja, a ovisno o razini natjecanja testiraju se sve jezične vještine: čitanje s razumijevanjem, pisanje, poznavanje gramatike, slušanje s razumijevanjem i govorenje.

Ove godine 1. kvalifikacijski krug natjecanja održan je 15.03.2024. i nakon pristiglih rezultata, sudjelovanje u državnom finalu tj. međunarodnom polufinalu Hippo Olimpijade izborile su svojim znanjem naše učenice:

• Ilenija Ana Mesić, 6. razred u kategoriji Hippo 2
  • Leticija Katarina Mesić, 8. razred u kategoriji Hippo 3

Budući da je Hrvatska jedna od preko 60 država svijeta koje svake godine sudjeluju u Hippo natjecanju, a ujedno i najbrojnija, s najvećim brojem učenika koji svake godine pristupaju testu, uspjeh za prelazak u višu razinu natjecanja je tim veći. U tako jakoj konkurenciji tolerancija za prijelaz na višu razinu su jedna do tri pogreške u testu, ovisno o kategoriji.

Čestitamo našim marljivim učenicama i ponosni smo što su svojim znanjem engleskog jezika ušle u krug najboljih u državi.

objavio: Branka Katalinić   datum: 19. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »

Ukupno: 205106