Terenska nastava RN: Gospić (Smiljan) - Sinac - Otočac

Dana 12.10. 2023. učenici razredne nastave Osnovne škole Luke Perkovića Brinje i područne škole Križpolje, Jezerane i Stajnica imali su terensku nastavu tijekom koje su posjetili Smiljan kraj Gospića, Majerovo vrilo u Sincu te Otočac.
U Smiljanu smo posjetili Memorijalni centar Nikola Tesla. Upoznali smo se sa životom ovog velikog izumitelja. Učenici su posebno bili ushićeni jer su sudjelovali u demonstraciji bežičnog prijenosa električne energije. Prilikom razgledavanja rodne kuće Nikole Tesle vidjeli smo neke od njegovih prvih izuma koji su smješteni na tavanu kuće.
Nakon Smiljana krenuli smo put Sinca, sela gdje izvire najljepša i nadaleko poznata rijeka Gacka. Posjetili smo jedan od izvora Majerovo vrilo i razgledali Majerove mlinice. Prošetali smo mostićima i stazicama oko vrila. U mlinu smo vidjeli postupak dobivanja brašna.
Naša iduća stanica je bio grad Otočac. U gradskom parku posjetili smo jesenski festival i razgledali prekrasne i zanimljive skulpture od slame. Učenici su druženje i zabavu nastavili u dječjem parku.
Učenici 4. razreda zajedno s učiteljem informatike Krešimirom Franićem posjetili su Hrvatski radio Otočac. Razgledali su studio i snimli čak svoj prvi intervju,za vijesti HRO-a.
Na samom kraju terenske nastave svratili smo u župnu Crkvu Presvetog Trojstva, gdje nas je uz božji blagoslov primio župnik don Goran Antunović.
Nakon kratkog druženja i okrijepe kod don Gorana krenuli smo put Brinja.
Zaključili smo da nastava može biti korisna i poučna ako se izvodi i izvan učionice. Spoznali smo mnoge prirodne i kulturne ljepote  i naučili o životu znamenite osobe iz naše županije Ličko-senjske.

učiteljica Ljiljana Lončar

objavio: Kristina Maratović   datum: 13. 10. 2023.

Ukupno: 204933