Terenska nastava 1. i 2. razredi

Učenici prvog i drugog razreda naše Škole te područne škole Križpolje, posjetili su 30. rujna Utočište mladih medvjeda u Kuterevu te Vrila Gacke u Sincu. U Kuterevu nas je dočekala volonterka Glorija. Pobrinula se za naš što ugodniji i interesantniji boravak. Ispričala nam je sve o medvjedima koji su kao siročići stigli u njihovo utočište, te tamo ostaju do kraja svog života, njihovoj prehrani, spavanju, navikama itd. Kako je naš kraj već uvelike u svoje okrilje zaogrnula jesen i medvjedi se već uvelike pripremaju za nadolazeću zimu i dugo očekivani san. Brlozi su već prozračeni, jastuci utegnuti, kakao pripremljen. Imali smo velike sreće što je većina medvjeda još bila „vani“, dovršavajući zadnje radove poput pobiranja vrtova, vrcanja meda, te pripremanja zimnice. Djeca su uživala u prirodnom okruženju, lijepom predavanju i ugodnom društvu. Osim uživanja, vrijedilo je i pažljivo slušati, jer je na kraju bio kviz koji je osiguravao čak šest nagrada. Time, ali i divnom prirodom, učenici su bili potaknuti na pažljivo slušanje. Svoj put nastavljamo prema Sincu, Vrilima naše lijepe Gacke. Učenike je oduševila pačja obitelj koja je ponosno pozirala. Slapovi su dakako isto tako privukla našu pažnju, no ono što je zaintrigiralo učenike jest mlinica koju nam je otvorio i pokazao gospodin Majer. Kratko objasnivši princip rada mlina, učenicima je ponudio brašno te domaće proizvode poput pekmeza, sirupa. Kupivši brašno, sitih trbuščića krenuli smo prema kući zaustavivši se u otočkom dječjem parku. Kući smo se vratili sa punim koferima, naravno naši koferi nisu bili natrpani odjećom i suvenirima već znanjem, zadivljenošću i oduševljenjem.

Više slika potražite u rubrici Razredna nastava - drugi razred.

objavio: Ivana Rajković   datum: 18. 10. 2016.

Ukupno: 204635