Aoj HEP-u velika ti fala, ča ti nismo pivali badava...

HEP je u suradnji s Narodnim radijem pokrenuo akciju „Za naše male genijalce“ s ciljem osiguravanja boljih uvjeta informatičkog obrazovanja za što više učenika, ali i za senzibiliziranje javnosti  o stanju informatičke opreme u hrvatskim školama.

Ovogodišnja akcija „Za naše male genijalce“ otvorena je natječajem na koji su se od 15. veljače do 4. ožujka mogle prijaviti sve osnovne škole u Hrvatskoj. Uz prijavu je bilo potrebno priložiti video uradak kojim će učenici pokazati da su upravo njihovoj školi potrebna nova računala, a u zadanom roku zaprimljeno je čak 116 prijava osnovnih škola iz cijele Hrvatske. U drugom krugu dodjele računala i naša je škola postala jednom od 15 škola dobitnica, s nama VELIKA tri računala.

OŠ Luke Perkovića u svom je videu pokazala kako su i nama računala potrebna, jer uz računalnu učionicu računala su za kvalitetniji rad potrebna i u ostalim učionicama. U računalnoj učionici učenici stječu temeljna informatička znanja, a računala u ostalim učionicama pružaju mogućnost uporabe digitalnih materijala kroz sve predmete, što današnju nastavu čini zanimljivijom i prihvatljivijom svim učenicima. Posebno zanimljiv kadar videa čine naši folkloraši koji su kroz tradicijski napjev pjesmom dali do znanja su nam računala itekako potrebna.

Donirajući računala u našu su školu danas stigli uvaženi gosti iz HEP-a: Vlatka Kamenić-Jagodić, direktorica Sektora za tržišnu  i marketinšku strategiju, Franka Gojanović, Ernest Petry, direktor Elektrolike Gospić, Venancije Mihaljević te Josip Pleslić, direktor Narodnog radija.

Kratkim kulturno-umjetničkim programom učenici su izrekli svoje zahvale na samom početku, nakon čega se u ime svih učenika i djelatnika škole zahvalila ravnateljica Marija Vičić. U ime donatora sve je nazočne pozdravila Vlatka Kamenić-Jagodić, naglasivši kako ju je posebno oduševilo njegovanje kulturne baštine i tradicije brinjskog zavičaja, kojeg su djeca pokazala i u samom videu ali i današnjim napjevima…(cijeli svijet za Brinje neka čuje, na Narodnom neka odjekuje…)

objavio: Ivana Rajković   datum: 3. 5. 2016.

« Ožujak 2024 »

Ukupno: 203986