Otočki val

Finalna večer "Otočkog vala 2013." manifestacije za djecu i mladež koju organizira GPOU-e Otočac, održana je 7.prosinca pred više od 400 posjetiteljaManifestacija je bila natjecateljskog karaktera, a imala je cilj omogućiti djeci i mladeži prikazivanje svojih sposobnosti pred domaćom publikom. Otočki val imao je tri natjecateljske kategorije : pjevačka, ritmička i glazbeni sastavi.

Natjecatelji su nastupili po rednim brojevima od 1 - 12, a tako su posjetitelji koji su kupili karte na istima mogli svoj glas dati jednom od kandidata zaokruživanjem rednog broja.

Predstavnici naše škole bile su dvije ritmičke skupine: "Pčelice i Matija" te "Think pink".

Glasom publike drugo mjesto pripalo je našoj plesnoj skupini Pčelice.

Stručno povjerenstvo je nagradu za najbolju plesnu skupinu dodijelilo našoj starijoj grupi - ritmičkoj skupini "Think pink".

Iskrene čestitke na osvojenim nagradama i velim trudu našim plesačicama i njihovoj voditeljici učiteljici Ani Javor.

Prva je nastupila Petra Živković & Šteta žica, s pjesmom "Ne zovi mama doktra" od Prljavog kazališta, druga natjecateljica bila je Ivona Rogić & Šteta Žica, s pjesmom "Lutka za bal". Djevojke su iz Srednje škole Korenica kao i njihov rock bend. Srednjoškolci iz Korenici došli su s jednim autobusom tako da je bilo dosta navijača u publici.

Treći su bili mladi glazbeni sastav iz Otočca " Bivium band " koji su nastupili s pjesmom "Odlazim" od Plavog orkestra, četvrta natjecateljica je bila Leonita Prekpalaj s pjesmom "Razmažena" , peta natjecateljica bila je Vanessa Dujmović, šesta natjecateljica Antonija Orešković koja je pjevala od Ivana Zaka " Bolja od najbolje", potom su nastupile naše cure iz plesne skupine "Think pink", zatim Karla Prpić, Tea Ivančević s pjesmom "Crnokosi", te Mihaela Orlić.

U završnom dijelu nastupili su naši mali plesači  "Pčelice i Matija", a posljednja Manuela Vidmar s pjesmom "Jedna

Gost večeri bio je Edi Gomerčić koji je nastupio s pjesmama " Malena" i "Zar više nema nas" .

Zamjenik gradonečenika Nenad Janković svim natjecateljima uručio je zahvalnice te kazao kako je večeras vidio toliko radosti i  toliko talenata . Težak zadatak će imati ocjenivački su , a čas mi je da večeras mogu uručiti zahvalnice.

Ravnateljica GPOU-a Otočac, prof.Nada Avsec čestitala je divnoj mladosti što su pristupili na pozornicu. Učilište već drugu godinu organizira Otočki val koji je nadmašio sva očekivanja. Ista je kazala da je publika glasala na svojim kartama.Ista je kazala da je publika glasala na svojim kartama i treće mjesto pripalo je Manueli Vidmar, drugo mjesto plesnoj skupini Pčelice iz Brinja i prvo mjesto Bivium bendu iz Otočca.

Stručno povjerenstvo u sastavu Darko Kranjčević, Jadranka Prša i Petra Uremović imalo je težak zadatak. Predsjednik povjerenstva Darko Kranjčević proglasio je pobjednike večeri, te kazao: Ovo je doista veliki projekat. Mislim da ste svi pobjednici večeras. Nagrada za najbolju plesnu skupinu odlazi u Brinje i to za stariju grupu - ritmičku skupinu "Think pink".

Ekipe koje su uživo pjevale sa svoji bendovima : drugo mjesto pripalo je Ivoni Rogić iz Korenice, a prvo mjesto Bivium bendu iz Otočca.

Posebnu nagradu stručnog povjerenstva dobila je Manuela Vidmar iz Otočca, dok je za pobjednicu večeri Otočkog vala 2013. proglašena Mihaela Orlić iz Otočca.

Tako su nagrade s poklon bonovima od 800, 500 i 300 kuna dodjelili zamjenik gradonačelnika Nenad Janković, ravnateljica GPOU-a Nada Avsec i predsjednica Upravnog vijeća GPOU-a Otočac Anđela Dujmović.

Pobjedniku live band Bivium bendu iz Otočca pripala je nagrada - poklon bon od 800 kuna, druga nagrada pripala Ivoni Rogić iz Korenice i poklon bon od 500 kuna, plesačicama Brinja poklon bon od 800 kuna, posebna nagrada stručnog povjerenstva Manueli Vidmar poklon bon od 300 kuna, a pobjednica večeri Mihaela Orlić dobila je poklon bon od 400 kuna. Nagrada publike Bivium bendu poklon bon od 500 kuna.

Svi oni će biti sudionici slijedećih kulturnih događanja i u Adventu i u Božićnom koncertu DVD-a Otočac

objavio: Ivana Rajković   datum: 20. 12. 2013.

« Ožujak 2024 »

Ukupno: 203989